flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Голова Верховного Суду України зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Сполучених Штатів Америки в Україні

04 квітня 2014, 11:11

 Ярослав Романюк та Джеффрі Пайєт обговорили актуальні питання функціонування судової системи України й шляхи її подальшого розвитку, окреслили напрями майбутньої співпраці.

У зустрічі також взяли участь заступник Голови Верховного Суду України – секретар Судової палати у господарських справах Валентин Барбара, заступник секретаря Судової палати в адміністративних справах Олександр Терлецький, суддя Верховного Суду України, секретар Пленуму Верховного Суду України Юрій Сенін, суддя Верховного Суду України Олена Кузьменко, директор Офісу з розбудови демократії та самоврядування Агентства США з міжнародного розвитку Вірайя Кейт Сомвонгсірі, другий секретар політичного відділу Посольства Соннет Фрісбі, начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар, керівник прес-служби Верховного Суду України Людмила Момот. 
Голова Верховного Суду України подякував пану Послу, а в його особі – народу й уряду Сполучених Штатів Америки за ту підтримку, яка завжди надавалася народу України. Особливо це важливо сьогодні, коли молода держава переживає непростий період своєї історії, зауважив Ярослав Романюк. Він додав, що, оскільки українське суспільство ставить за мету побудувати сильну європейську країну, то зусилля міжнародних партнерів, спрямовані на підтримку незалежності України, її територіальної цілісності, зміцнення демократії й верховенства права, не можна не оцінити.

Ярослав Романюк поінформував високого гостя про те, що судді Верховного Суду України, усвідомлюючи важливість побудови в державі ефективної судової системи й розуміючи визначальну роль у цьому процесі найвищого судового органу країни, у рамках створеної в Суді робочої групи напрацювали пропозиції для направлення їх у Тимчасову спеціальну комісію Верховної Ради України з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України. Кожна пропозиція, наголосив Голова Верховного Суду України, обґрунтовується міжнародними стандартами у сфері судочинства, прав та свобод людини, забезпечення незалежності судової влади, що є обов’язковим атрибутом демократичної держави.

Джеффрі Пайєт зауважив, що судова влада, яка користується довірою громадян, є однією з запорук позитивного майбутнього України. І той іспит, через який мають наразі пройти українські судді, засвідчить спроможність самої судової влади відновити довіру до її діяльності. Безумовно, наголосив пан Посол, усе має відбуватися виключно у правовому полі й відповідно до міжнародних стандартів.

У цьому зв’язку присутні на зустрічі судді Верховного Суду України висловили своє бачення запропонованої процедури люстраційної перевірки суддів. На їхнє переконання, її має здійснювати визначений Конституцією України орган, який відповідає за прийняття рішень щодо дисциплінарної відповідальності суддів, – Вища рада юстиції. Звичайно, до її складу не мають входити ні політики, ні представники виконавчої чи законодавчої влад, переконані судді, що підвищить рівень довіри і до ВРЮ, і до судової влади загалом, адже верховенство права не може забезпечуватися революційною законністю.

На завершення зустрічі сторони висловилися за продовження активної співпраці, зокрема, і в рамках Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя», спрямованої на успішну реалізацію судової реформи в Україні.

Переклад забезпечував Сергій Лога.