Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
19 травня 2014 року у Верховному Суді України відбулося третє засідання Наглядового комітету Проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні», бенефіціаром якого є Верховний Суд України.
Суддя Верховного Суду України Тетяна Жайворонок від імені Голови Верховного Суду України висловила подяку експертам Ради Європи за надання підтримки в процесі удосконалення судової системи України. Певні кроки на цьому шляху здійснює й сама суддівська спільнота, так само зацікавлена у відновленні довіри суспільства до судової влади в Україні, як і все суспільство, зазначила Тетяна Жайворонок. І в цьому сенсі, переконана суддя Верховного Суду України, співпраця з Проектом Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» має бути плідною і результативною.
Координатор проекту Ліліт Данегян поінформувала присутніх про поточний стан реалізації Проекту, зауваживши, що в силу відомих змін у суспільно-політичному житті України не все із запланованого вдалося здійснити. Пані Данегян висловила сподівання на стабілізацію ситуації в українському суспільстві і зазначила, що це дасть можливість втілювати в життя усі три компоненти проекту.
Про надання підтримки з боку експертів Ради Європи у підготовці проекту Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» розповіла професор права Мадридського університету Комплутенсе Лорена Бахмайер Вінтер. Пані експерт наголосила, що вона та її колеги намагалися допомогти розробникам законопроекту отримати такий документ, який би відповідав європейським стандартам проведення люстрації, забезпечував захист прав і свобод тих, хто може потрапити під проведення спеціальної перевірки. Помста не може бути предметом люстрації, зауважила Лорена Вінтер.
Менеджер проекту і модератор засідання Наглядового комітету Проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» Андрій Кавакін повідомив про зміни до плану реалізації Проекту. Присутні на зустрічі обмінялися своїм баченням шляхів і можливого формату майбутньої співпраці, зокрема, у налагодженні конструктивного діалогу судової влади та громадянського суспільства.