flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Голова КСУ Юрій Баулін зустрівся з керівником групи експертів проекту ЄС Віргіліюсом Валанчюсом

28 липня 2014, 10:01

24 липня 2014 року Голова Конституційного Суду України зустрівся з керівником групи експертів проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Віце-президентом Міжнародної асоціації суддів, Головою Вищого адміністративного суду Литовської Республіки у відставці Віргіліюсом Валанчюсом.

 Під час зустрічі сторони обговорили основні напрями діяльності Проекту, який розпочав роботу відповідно до Угоди, укладеної у грудні 2011 року між Урядом України та Європейським Союзом, яка закладає правову основу для започаткування та реалізації Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні".

Метою Проекту є прискорення сталих реформ у сфері юстиції в Україні. «З огляду на це в рамках проекту має бути напрацьоване єдине консолідоване бачення реформ у сфері юстиції, яке поділятимуть усі зацікавлені сторони. А роль Конституційного Суду України в зміцненні незалежності судової влади є досить великою, тому його необхідно залучити до цього Проекту», - наголосив Віргіліюс Валанчюс.

Сторони домовилися про всебічний обмін досвідом, що дозволить вдосконалити судову систему. Тісна співпраця КСУ з Проектом ЄС сприятиме покращенню діяльності судової системи, запровадженню у процесі здійснення судочинства ефективних механізмів, основаних на новітніх технологіях та практиці країн-членів ЄС. Учасники окреслили план майбутньої співпраці, серед яких зустрічі робочих груп,  стратегічні семінари, конференції, форуми тощо.

Були відзначені важливі аспекти, що стосуються вдосконалення та укріплення незалежної судової влади, одним з яких є запровадження інституту конституційної скарги в Україні. «Конституційна скарга» - це окремий, дуже важливий інститут захисту прав людини, і він має бути і в Конституції, і в законі», - зазначив Юрій Баулін.

У зустрічі також взяли участь суддя КСУ Станіслав Шевчук та працівники Секретаріату Суду.

 

 

 Довідково: Проект "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні"  має бюджет у 8,6 мільйонів євро та триватиме 3,5 роки. Проект реалізується Консорціумом на чолі із Justice Coopération Internationale (JCI), уповноваженим органом Міністерства юстиції Франції, у співпраці із CIVIPOL (уповноваженим органом Міністерства внутрішніх справ Франції), ADETEF (уповноваженим органом Міністерства фінансів Франції), Міністерством юстиції Польщі, Міністерством юстиції Литви, Литовським Інститутом права, Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва (IRZ), уповноваженим органом Федерального Міністерства юстиції Німеччини та українською неурядовою організацією «Центр політико-правових реформ» в статусі асоційованої організації. Проект розпочав роботу відповідно до Угоди, укладеної у грудні 2011 року між Урядом України та Європейським Союзом, яка закладає правову основу для започаткування та реалізації Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні".