Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У рамках проекту Ради Європи “Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні” 24 – 28 листопада 2013 року відбувся ознайомчий візит делегації Верховного Суду України до міста Страсбурга (Франція).
Очолював делегацію заступник секретаря Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України Олександр Терлецький.
До складу делегації увійшли судді Верховного Суду України Світлана Вус, Володимир Гуль, Василь Гуменюк, Микола Гусак, Анатолій Ємець, Тетяна Жайворонок, Єлизавета Ковтюк, Микола Короткевич, Валентин Косарєв, Олена Кузьменко, Людмила Охрімчук, начальник правового управління Юрій Галаєвський та завідувач сектору перекладів відділу міжнародного співробітництва Ірина Котова.
Під час візиту члени делегації мали нагоду зустрітися з Керівником Департаменту з питань правосуддя та правового співробітництва Директорату з питань правосуддя та людської гідності Генерального директорату з прав людини і верховенства права Ради Європи Ханне Юнкер, Секретарем Венеціанської комісії Томасом Маркертом, керівником відділу конституційного правосуддя Венеціанської комісії Шнутцом Дюрром та суддею Європейського суду з прав людини від України Ганною Юдківською.
Також було проведено зустрічі з радником Офісу Комісара Ради Європи з прав людини Оленою Пецун, Адміністратором Європейської комісії з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) Роберто Шеналем, заступником Секретаря Адміністративного трибуналу, Керівником відділу з питань Чехії, України та Естонії Євою Губалковою, юрисконсультом Секретаріату Європейського суду з прав людини Томасом Лоуренсом Елі, а також з юристами Секретаріату Європейського суду з прав людини Павлом Пушкарем, Ольгою Дмитренко та Дмитром Третяковим.
Під час зустрічей представники Ради Європи звернули увагу на щорічне збільшення кількості звернень наших співвітчизників до ЄСПЛ, наголосивши на необхідності здійснення структурних системних реформ в Україні та удосконаленні правозастосовної практики. У свою чергу представників делегації України цікавили окремі питання перегляду справ Верховним Судом України у разі встановлення ЄСПЛ порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом; питання єдності судової практики як складової принципу правової визначеності і верховенства права та роль найвищої судової інстанції у її забезпеченні відповідно до практики ЄСПЛ; європейські стандарти у сфері дисциплінарної відповідальності суддів; деякі аспекти незалежності суддів, а також шляхи покращення правозастосовної практики.
Юристи Секретаріату ЄСПЛ ознайомили членів української делегації з організацією роботи Європейського суду з прав людини, особливостями розгляду справ Великою палатою суду, а також правилами функціонування та системою фільтрації справ ЄСПЛ.
Крім проведених зустрічей, члени делегації були присутні на розгляді Великою палатою Європейського суду з прав людини справи “S.A.S. проти Франції”.