flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Верховному Суді України відбулася зустріч з експертами з правових питань Програми з експортного контролю та безпеки кордонів

12 грудня 2013, 09:26

 Програма з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS), керівництво якою здійснює Бюро Державного Департаменту США, працює в Україні з 2001 року.

  У 2012 році експерти з правових питань Програми EXBS провели в Україні низку зустрічей для обговорення ініціатив зі внесення змін до існуючого законодавства України з експортного контролю, зокрема, і змін, що стосуються відповідальності за скоєння порушень у сфері експортного контролю.

 Нинішня зустріч у Верховному Суді України відбулася з ініціативи керівника Програми EXBS пана Джеймса Келлі. Провів її заступник Голови Верховного Суду України – секретар Судової палати у кримінальних справах Анатолій Редька.

 Експерти з правових питань Програми EXBS Володимир Сулжинський та Томас Раба ознайомили присутніх на зустрічі суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України Михайла Гриціва, Леоніда Глоса та Віктора Школярова з діяльністю Програми EXBS й поточними ініціативами в нормативно – законодавчій сфері. А також поінформували про існуючі адміністративні й кримінальні санкції за порушення у сфері експортного контролю у законодавстві Сполучених Штатів Америки та деяких країн Європейського Союзу.

 Сторони обговорили чинні санкції, передбачені українським законодавством у системі експортного контролю, які стосуються широкого спектру питань правозастосування та притягнення до відповідальності, можливості коригування їх з урахуванням міжнародної практики у сфері експортного контролю, висловили своє бачення щодо запропонованого перегляду існуючих положень законодавства.

 У зустрічі взяли участь координатор Програм EXBS Олена Вороніна, заступник начальника відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Оксана Гунько та керівник прес-служби Людмила Момот.

 

Довідково.

Програму було створено Держдепартаментом США з метою співробітництва з іноземними урядами, спрямованого на досягнення відповідності систем контролю за торгівлею стратегічними товарами міжнародним стандартам, а також для роботи з цими урядами над створенням незалежного потенціалу виявлення, припинення, розслідування та кримінального переслідування незаконної передачі зброї масового знищення, пов'язаних з ним товарів і звичайних видів зброї.

Спочатку програма зосереджувалася на країнах колишнього Радянського Союзу та Східної Європи. Зараз вона перетворилася в програму всесвітнього масштабу, в реалізації якої беруть участь більше 60 країн, і метою якої є посилення міжнародного контролю за експортом та зміцнення потенціалу в питанні безпеки кордонів.