flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Навчальний семінар на тему: «Практика вирішення судами спорів, що виникають із кредитних правовідносин, та проблемних питань застосування норм процесуального права при розгляді справ цієї категорії»

25 лютого 2014, 10:39

 21 лютого 2014 року в приміщенні апеляційного суду Кіровоградської області відбувся черговий навчальній семінар для суддів на тему: «Практика вирішення судами спорів, що виникають із кредитних правовідносин, та проблемних питань застосування норм процесуального права при розгляді справ цієї категорії» за підтримки Національної школи суддів України. В заході взяли участь: заступник голови апеляційного суду Кіровоградської області Микола Пищида, секретар судової палати у цивільних справах Валентина Бубличенко, директор Дніпропетровського регіонального відділення Національної школи суддів України Алла Баштанник, судді судової палати у цивільних справах апеляційного суду, судді місцевих загальних судів Кіровоградського регіону.

 

Заступник голови апеляційного суду Микола Пищида відкрив навчальний семінар і зауважив, що у 2013 році у суддівського корпусу Кіровоградського регіону виникали складнощі при вирішенні справ у сфері кредитних правовідносин. Причиною цього став той фактор, що протягом року змінювалась судова практика. Виходячи із різних правових точок зору, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ приймав неоднакові постанови.  І лише у листопаді-грудні були прийняті постанови Верховного Суду України із висловленими в них правовими висновками. Тому питання судової практики у сфері кредитних правовідносин є дискусійним і потребує обговоренню в рамках навчального семінару.

 

Секретар судової палати  Валентина Бубличенко зазначила, що велика кількість питань при вирішенні справ такої категорії може призводити до порушення строків  їх розгляду. Тому виникла необхідність проведення навчального семінару на тему: «Практика вирішення судами спорів, що виникають із кредитних правовідносин, та проблемних питань застосування норм процесуального права при розгляді справ цієї категорії».

 

Директор Дніпропетровського регіонального відділення Національної школи суддів України Алла Баштанник зауважила, що семінар відноситься до спільного періодичного  навчання суддів з метою підвищення кваліфікації, що проводиться Національною школою суддів України із апеляційним судом Кіровоградської області на виконання плану проведення навчальних семінарів судової палати у цивільних справах апеляційного суду.  Також коротко ознайомила із планом семінару.

 

 Із доповідями виступили судді судової палати у цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області:

 

·     суддя Віра Кривохижа – доповідь про результати узагальнення судової практики розгляду місцевими загальними судами Кіровоградської області цивільних справ щодо спорів, які виникають із кредитних правовідносин. Висновки Верховного Суду України, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстав, передбаченої п.1 ч.1 ст.355 ЦПК України, у справах про кредитні правовідносини;

 

·     суддя Людмила Дьоміч – практика застосування судами Кіровоградської області законодавства, яке регулює поруку як вид забезпечення виконання зобов’язання;

 

·     суддя Світлана Єгорова – практика застосування судами Кіровоградської області законодавства, яке регулює іпотеку як заставу нерухомого майна;

 

·     суддя Анатолій Головань – застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини при розгляді цивільних справ;

 

·     суддя Ольга Чельник –  дотримання судами норм процесуального законодавства при прийнятті заяв та підготовці справ до судового розгляду;

 

·     секретар судової палати у цивільних справах Валентина Бубличенко – проблемні питання дотримання процесуальних строків при розгляді цивільних справ. Дотримання розумних строків розгляду цивільних справ з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

 

Після кожного виступу обговорювались проблемні питання застосування норм законодавства, що регулюють кредитні правовідносини. Судді апеляційного суду надавали рекомендації щодо їх застосування в рамках надання методичної допомоги загальним судам І інстанції. Постійно наголошувалось на тому, що необхідно частіше звертатись і посилатись на практику Верховного Суду України при вирішенні справ по суті.

 

По закінченню навчання директор Дніпропетровського регіонального відділення Національної школи суддів України Алла Баштанник вручила сертифікати про проходження періодичного навчання суддів з метою підвищення кваліфікації.